Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 24-10-2014 16:57   Güncelleme : 24-10-2014 16:57

FÜ'YE DOĞU VE GÜNEYDOĞU'NUN EN BÜYÜK SPOR SALONU

Fırat Üniversitesi, dev bir spor tesisine 2015 yılında kavuşacak. İnşaatı devam eden 5 bin kişilik tam olimpik spor salonunun tamamlanmasıyla birlikte, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük spor salonu Fırat Üniversitesi’nde hizmet verecek.

FÜ'YE DOĞU VE GÜNEYDOĞU'NUN EN BÜYÜK SPOR SALONU

2013 yılında plan ve proje değişikliği yapılarak tam olimpik bir hale ve daha büyük yapıya dönüştürülen Fırat Üniversitesi spor salonu, modern yapısıyla dikkatleri çekerken, salonda çatı altı saha kenarı havalandırma kanallarının çekildiği ve dış cephe giydirme işlemlerinde ise sona gelindi. 2015 yılı Haziran ayında tamamlanması beklenen spor salonunun hizmet vermeye başlamasıyla birlikte Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri de derslerinin bir bölümünü burada görmeye başlayacak. Yine üniversiteye ait etkinliklerinin yanı sıra, ulusal ve uluslar arası birçok sportif organizasyonun da yapılmasına uygun bir şekilde tasarlanan tam olimpik spor salonu için geniş bir oto park alanı da oluşturulacak. Yapı İşleri Daire Başkanlığı tarafından projesi yürütülen spor salonunun, kısmi tavan ve döşeme kaplamalarıyla, duvar ve tavan kaplamalarının sona erdiğini belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Kutbeddin Demirdağ, tam olimpik spor salonunda tesisat ve elektrik imalatlarının ise yüzde 80 oranında bitirildiğini, havalandırma, ısıtma ve aydınlatma çalışmalarının da tamamlanma aşamasında olduğunu kaydetti. Açıklamasında spor salonunun 3 taraflı tribünü olduğunu vurgulayan Rektör Demirdağ, iç-dış cephe ve peyzaj çalışmaları ile birlikte 2014 yılı sonunda inşaatın büyük bir kısmının bitirilmesini planladıklarını ve salon çevresinde yeni kavşak ve otopark düzenlemeleriyle birlikte 2015 yılı Haziran ayında spor salonunun hizmet vermeye başlayacağını müjdeledi.

SPOR SALONUNDA 1 KONFERANS 2 SEMİNER SALONU YER ALACAK
 

9 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen Fırat Üniversitesi tam olimpik spor salonunun tamamlanmasıyla birlikte basketboldan voleybola birçok sportif etkinliğin burada rahatlıkla yapılabileceğini ifade eden Rektör Demirdağ, salon içerisinde 100 kişilik bir konferans salonu, 50 kişilik iki ayrı seminer salonu ve 3 ayrı da fitness salonu bulunduğunu belirterek, burada boks, güreş, taekwondo ve jimnastik branşlarında çalışmalar yapılabileceğini sözlerine ekledi.