Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 29-07-2017 17:38   Güncelleme : 29-07-2017 17:38

EĞLENEREK ÖĞRENELİM YAZ OKULU TAMAMLANDI

Elazığ Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından desteklenen İlim Yayma Cemiyeti tarafından düzenlenen “Eğlenerek Öğrenelim Yaz okulu tamamlandı.

EĞLENEREK ÖĞRENELİM YAZ OKULU TAMAMLANDI

Yaz okuluna katılan öğrenciler için düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Belediye kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Elazığ Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Dumandağ, Abdülhakim Aydın, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar ve öğrenciler katıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Şahin Kara, yaz okulu düzenlemekteki amaçlarını belirterek; kurların önümüzdeki yıllarda daha da ileriye taşınacağını söyledi. Kara, “Spor İl Müdürlüğü ve İl Müdürlüğümüzle birlikte, Valiliğimizin önderliğinde Elazığ’da ‘Yaz Kur’an Kursu’ etkinliği düzenledik. Kurs etkinliğimizde çocuklarımızın, Rabbimizin kitabını öğrenmesi, okuması ve hayatlarına,  yaşamlarına aktarması için bir öncülük etme amacımız vardı bu amaç doğrultusunda program düzenledik. Bu programa başta destek veren il müdürlerimize hocalarımıza, programa iştirak eden en başta sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Programımızı düzenlerken öncelikli amacımız Rabbimizin ilk emri olan ‘Oku’ emrini yerine getirmekti, bu emri doğrultusunda ”oku Rabbin ikram edecektir” ayeti gereğince Rabbimizin ikramın umarak Rabbimizden karşılık umarak bu amaçta ve bu düsturla bir program düzenledik. İnşallah bu programımızın neticesinde ecrini hepimiz ecrimizi Rabbimizden alırız. Ecrimizi Rabbimizden umarak düzenledik ki, Rabbimizin hayatımızda aslında bizim çocuklarımızla ilgili konuşurken çocuklarımızı düşünürken, kendimizi düşünürken başarı ve gelecekleri ile ilgili hep eğitimleri, ünlü olmaları ya da zengin olmaları, çok para kazanmaları hepimizin bunların başarı olarak görüyoruz. Hepimizin zaafı burada çocuklarımıza eğitimleriyle ilgili harcadığımız zamanı, parayı Rabbimizin kitabını onlara öğretmek ve hayatlarına uygulamak için harcamamız temennisi ve dileğiyle inşallah bu yaz kursumuzu önümüzdeki yılda daha ileri noktalara götürmek için sizin ve tüm katılımcıların, çocuklarımızın desteğiyle hep birlikte daha iyi noktalara götürerek devam ettirmeyi planlıyoruz. Bu amaçla düzenlediğimiz bugün ki programımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Başta çocuklarımıza bu programa katılarak bize aslında bu imkanı sağlayan çocuklarımıza, velilerimize, çok kıymetli protokole teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BİZ TOHUMU TOPRAĞA ATALIM MUTLAKA YETİŞİR”

İl Milli Eğitim Müdürü Gürtürk, yaptığı konuşmada, “Biz bu işe başlarken böyle olacağını belki hiç düşünmemiştik. Aliya Izzetbegoviç, galiba onun sözü olması lazım ‘Biz tohumu toprağa atalım mutlaka yetişir’ ben de şimdi burada gördüm gururlandım. Gerçekten bir şeyler yapmışız biz bunu başlattık Rabbimizin izni ile iyi niyetle başladık böyle sizleri gördük, öğrencilerimizi gördük, velilerimizi gördük teveccüh ettiler ben hepinize Milli Eğitim Müdürü olarak çok çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı bıkmadan, usanmadan onların nazlarını çektiniz belki getirip götürdünüz. Ben tekrar burada da görselde de görüldüğüm gibi çok güzel işler yapılmış. Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığımız nezninde Müftülüğümüze, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze biz kendimizi söylemeyelim artık Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ve Valiliğimize çok teşekkür ediyorum. Katkılarından dolayı Rabbim onlardan razı olsun ve gördük ki bunu yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki yıl bunu daha güzel bir kütüphane oluşturarak altyapısını oluşturarak ileriye dönük bir örneklik de teşkil ederek diğer sivil kuruluşları olsun, dernekler olsun, vakıflar olsun, bütün çalışmaları yapması gerektiğine inanıyoruz. “İşte Asım’ın neslidir” Necip Fazıl’ın dediği gibi kim var dediği zaman hiç ardına bakmadan ben varım diyen bir gençlik yetiştirmemiz gerekiyor. Bunu 15 Temmuz’da yaşadık bu çocuklardan bir şey olmaz, bu gençlikten bir şey olmaz ama 15 Temmuz’da meydanlarda yaşadık ve gördük ki bu gençlikten her şey olur bizim çocuklarımızdan her şey olur yeter ki biz onları gereği gibi ve gerektiği gibi adam gibi adam olarak yetiştirmesini bilelim öncelikle bizim örneklik yapmamız gerekiyor. Ben tüm katkı sunanlara teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun, Allah’a emanet olsun teşekkür ediyorum” diye konuştu.