Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 28-11-2014 18:45   Güncelleme : 28-11-2014 18:45

SİVRİCE İLÇESİ İÇİN UYGULAMA OTELİ YAPILMALIDIR

Erkan BAY/MASSAD Başkanı Fethi Ahmet Gel,2 bine yakın öğrencisi bulunan Sivrice ilçesine acilen Kapalı Spor Salonu yapılması gerektiğini bildirdi.

SİVRİCE İLÇESİ İÇİN UYGULAMA OTELİ YAPILMALIDIR

Dernek binasında önemli açıklamalar da bulunan Gel, İlçedeki okullarda özellikle kış mevsiminde beden eğitimi derslerinin sınıflarda yapılıyor. Sivrice ilçemizin en büyük ihtiyaçlarından birisi de kapalı spor salonudur. Burada merasimlerin ve sosyal etkinliklerin yapılacağı ve Sodes projelerinin uygulanacağı bir kapalı spor salonuna ihtiyacı var. Sivrice’de yapılacak kapalı spor salonu ile birlikte hem sivrice faydalanacak hem Gezin beldemiz faydalanacak hatta Maden ilçemiz faydalanacak. diye ifade etti.

 

Gel sözlerine şöyle devam etti: Önümüzdeki yıl eğitim ve öğretime başlayacak olan F.Ü Sivrice Meslek Yüksek Okulu’nda Turizm ve Otelcilik bölümünde okuyan öğrenciler için uygulama oteli yapılması gerekmektedir. Elazığ Milletvekilimiz Sayın Av.Şuay Alpay bey’in gayretleri neticesinde 2015 yılında Sivrice Meslek Yüksek Okulu artık Sivrice’de faaliyet gösterecek. Ancak Sivrice’nin de ihtiyacı olan bir otele ihtiyaç var. Biz burada Sivrice Meslek Yüksekokulu bünyesinde uygulamalı otel yapılması konusunda sayın rektörümüzden yardım bekliyoruz. dedi.