Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 04-03-2018 12:49   Güncelleme : 04-03-2018 12:49

KARAHAN YEMİŞLİK KÖYÜ KURSİYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan Yemişlik Köyü Kursiyerlerini ziyaret etti.

KARAHAN YEMİŞLİK KÖYÜ KURSİYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Tarımsal alanlarda üretilebilecek ürünlerin tespit edilmesi, üretilen ürünlerin pazarlanması ve tarım sektörünün gençleşmesinin sağlanması için ziraat ve hayvancılık alanında bulunan aile, kadın ve genç bireylerin eğitilerek bilinçlendirilmesi, meslek edinmelerine ve istihdam edilmelerine yardımcı olunması için Yemişlik Köyünde açılan “Meyve Ağaçlarında Budama” kursunu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan ile Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar Erdoğan ziyaret etti.

Yemişlik Köyü Muhtarı ve kursiyerler tarafından karşılanan İl Müdürü Karahan yaptığı konuşmada; “2018 yılında ki eğitim faaliyetlerine Yemişlik Köyünde açılan Meyve Ağaçlarında Budama Kursu ile başladık. Yemişlik köyünde açtığımız budama kursuna 21 kişi katıldı. Bunun 14ünü bayan kursiyerlerimiz oluşturuyor. Göstermiş oldukları medeni cesaretten dolayı bayan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Kursiyerlerimizbu kurs ile doğru budama tekniklerinin yanında diğer tarımsal faaliyetleri de öğrenerek, ürünlerinin kalitesini arttırıyor.

Tarım İl Müdürlüğü olarak 2018 yılında Arıcak, Alacakaya, Maden, Ağın ve Baskil dahil olmak üzere sadece İŞKUR, Ziraat Odası ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile 87 kurs açacağız. Bunun dışında sizlerin talebi doğrultusunda yeni kurslar açarak eğitim vermeye devam edeceğiz.

Kursların açılmasında kurumumuz dışında emeği geçen İŞKUR İl Müdürlüğü, Ziraat Odası Başkanlığı ve eğitim ortağımız olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne sizler adına teşekkür ediyorum” dedi.