HABER
Giriş Tarihi : 26-03-2018 10:29   Güncelleme : 26-03-2018 10:29

KAYA: AKÇAKİRAZ'A SPOR SALONU YAPILMALI

Belediye Başkanı Kaya, göreve geldikleri günden bu yana beldeye spor salonu yapılması için yoğun çaba harcadıklarını, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Genel Müdürlüğü'nde projelerinin olduğunu ve arazi tahsisi yapmalarına rağmen bunu bir türlü gerçekleştiremediklerini söyledi.

KAYA:  AKÇAKİRAZ'A SPOR SALONU YAPILMALI

AKÇAKİRAZ BELEDİYE BAŞKANI KAYA:

 

AKÇAKİRAZ'A SPOR SALONU YAPILMALI

 

Belediye Başkanı Kaya, göreve geldikleri günden bu yana beldeye spor salonu yapılması için yoğun çaba harcadıklarını, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Genel Müdürlüğü'nde projelerinin olduğunu ve arazi tahsisi yapmalarına rağmen bunu bir türlü gerçekleştiremediklerini söyledi.

 

Eren KAYA

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Akçakiraz beldesine yapılacak bir spor salonu ile Akçakiraz'ın bölgeye spor anlamında katkı sunabilecek bir coğrafya olabileceğini söyledi.

Elazığ'ın merkeze en yakın ve en güzel beldelerinden Akçakiraz, 6geçtiğimiz günlerde Akçakiraz Kültür, Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı'nın Voleybol Erkekler 2. Ligi'ne yükselmesiyle sevinç yaşarken, bir yandan da spor salonu olmayışının üzüntüsünü yaşıyor. Beldede spor yapmak isteyen gençler ve kulüpler, antrenmanlarını yaklaşık 10 kilometre yol giderek Elazığ'daki spor salonlarında gerçekleştiriyor.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, göreve geldikleri günden bu yana beldeye spor salonu yapılması için yoğun çaba harcadıklarını, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Genel Müdürlüğü'nde projelerinin olduğunu ve arazi tahsisi yapmalarına rağmen bunu bir türlü gerçekleştiremediklerini söyledi. Kaya, 500 kişilik spor salonunun 2018 yılı içinde yapılmasını beklediklerini kaydetti.

 

'GENÇLERE SAHİP ÇIKILMALI'

 

Kaya, düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Elazığ'ın gençlerine sahip çıkılması lazım. Şehrin batısındaki gençler olur, şehrin doğusunda ikamet eden gençler olur, mutlaka bunları doğru yönlendirmeliyiz, doğru biçimlendirmeliyiz. Bu da neyle olur? Gençlerin kanı nereye inkişaf ediyorsa oraya doğru yönlendirmeliyiz. Kimisi Kur'an talebesi olmak istiyor, kimisi sporun herhangi bir dalı ile uğraşmak istiyor. Bu gençlerimizi mutlaka ya Kur'an talebesi yapmamız lazım, ya sporla alakalı kendilerini doğru yönlendirmemiz lazım.

 

'PROJELERİMİZ VAR'

 

Akçakirazımızın yaklaşık 300 tane lisanslı sporcusu var. Fakat Akçakirazımızın gençlerine biz antrenman yaptıramıyoruz. Akçakirazımızın gençlerinde ciddi bir cevher var, ciddi bir potansiyel var fakat Akçakiraz'da bu işi Elazığ'a örnek olacak bir şekilde biçimlendirmek istiyoruz. Ancak Akçakirazımızda güzel bir spor tesisi konusunda, seçildiğimiz ilk günden beri enerjimizi buna harcamamıza rağmen bir türlü netice alamadık. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda ve Spor Toto Genel Müdürlüğü'nde projelerimiz var, arazi tahsisini de yapmışız, onu neticelendiremedik. Şehrin doğusunda, Akçakiraz, yapılacak bir spor tesisi ile bölgeye katkı sunabilecek bir coğrafya. Bu nedenle bir an önce bunun neticelenmesi lazım. Bunu mutlaka bitirmemiz lazım diye düşünüyorum. Tabi bu bizimle olmuyor. Basının bunu işlemesi, buna biraz daha duyarlılık göstermesi lazım. Ne yapılmalıdır? Hadiseye doğru bakarsak doğru görürüz, yamuk bakarsak hiçbir zaman doğruyu göremeyiz. Sürekli bunu ifade ediyorum. Elazığ'da yaşayan bütün insanların meseleye böyle bakması lazım ki, siyasiler, bürokratlar o işe ciddi bakabilsin. Biz yaklaşık 8-9 kilometre yol yapıyoruz, geliyoruz, gençlerimiz burada antrenman yapıyor. İnşallah 2018 yılı içinde bu planlanır ve uygulamaya geçer, 500 kişilik salon yapılır, hayalimiz de gerçek olur."