DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Selahaddin CANPOLAT
Selahaddin CANPOLAT
Giriş Tarihi : 23-10-2019 09:49

ERBAKAN HOCAMIZI NE KADAR ANIYORUZ.....

Her biri Altın değerinde olan Kentin haberi Haberkent Gazetesi okurlarımız

Öncelikle ALLAH ın

rahmeti bereketi sizlerin ailenizin ve ülkemizin üzerine olsun.

 

Eveeeeet hocamızı anmadan binlerce sözleri arasından bir kaçı olan şu önemli sözlerini yazarak hatırlatarak başlamak isterim.

 

”Bir çiçekle bahar olmaz ama, her bahar bir çiçekle başlar.”

 

”Siyaseti önemsemeyen Müslümanları,

Müslümanları önemsemeyen siyasetçiler yönetir.”

 

Haksız bir davada zirve olmaktansa, hak davada zerre olmayı tercih ederiz.”

 

”Müslüman hakkın hakimiyeti için motor, şerrin yok olması için fren olma görevlisidir.”

 

”Milli Görüş; Bu milletin inancıdır, tarihidir, kimliğidir, ruh köküdür.”

 

Domuzdan post, gavurdan dost olmaz.”

 

Bu güzel sözlerden sonra Büyük dava adamı Cennet mekân Erbakan hocamı hem tanıdığım kadariyle hemde büyüklerimden dinlediğim kadariyle bilgilerimi,bildiklerimi, bilinenleri aktarayım.

 

 Başlayalım;bakalım

Ya ALLAH Bismillah

 

Yıl 12 Ekim 1969 tarihi önemli bir dönüm noktasıdır. Bu tarih Cennet mekan Erbakan hocamızın Konya’dan 3 milletvekili çıkartacak kadar oy almış olup bağımsız milletvekili seçildiği tarihtir. Bu günlerde hocamızın ilk milletvekili oluşunun 50. yılının içindeyiz. O andan itibaren Türkiye’nin yönünü değiştiren bir faaliyete başlayan hocamızı bir kere daha rahmetle, özlemle, minnetle ve şükranla anıyoruz.  

 

Siyaset sahnesine  atıldığı 1969 yılından vefatına kadar, Türkiye’de “Önce Ahlâk ve Maneviyat” bayrağını dalgalandıran, şuurlu bir gençlik yetiştirmede birinci derecede rol oynayan, görev aldığı çeşitli hükümetlerde ve Başbakan olarak bulunduğu süre içinde ülkemize çok hayırlı hizmetlerde bulunan, suyu tersine akıtma mücadelesi vererek ülkenin kaderini değiştiren büyük lider cennet mekân Necmettin Erbakan hocamızı anmak, ona yapılacak en büyük vefa örneğidir.

 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız; ülkemizin yetiştirdiği çok nadir şahsiyetlerden ve belki de ASIR"da bir ortaya çıkabilecek ender devlet adamlarından, ender liderlerden biridir.

 

Türkiye’yi  saran sömürü düzenine karşı, ülkenin gidişatını batıcılık istikametinden tersine çevirme başarısını gösteren Erbakan hocamız; tek başına siyasete atıldığı 1969 yılında kendisi için söylenen, “tek çiçekle bahar olmaz, bir kişi tek başına ne yapabilir ki?” sözlerine “evet tek çiçekle bahar olmaz ama her bahar tek çiçekle başlar” diye cevap vererek kutsal Mübarek cihadına başlamıştı.

 

Yılmak bilmeyen mücadelesi, bitmez tükenmez azmi ve enerjisi sonunda, Milli Görüş Bayrağını zirveye dikmiş ve kısa sürede Milli Görüş yolunda canlarını vermeye hazır milyonlarla ifade edilen bir kadro yetiştirme başarısını göstermiştir.

 

Bir davayı sıfırdan başlatarak zirveye ulaştırmak olarak ifade edilebilen bu durum, dünya üzerinde çok az kişiye, ülkemizde de Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan sonra sadece merhum Erbakan hocamıza nasip olan müthiş bir olaydır.

 

1969 yılının Türkiye şartlarını göz önüne aldığımız zaman, ya Amerika ya da Sovyet Rusya taraftarı yani ya Kapitalist ya da Komünist bir dünya görüşüne mensup olmaktan başka üçüncü bir yol yoktu. Türkiye Müslümanları, o dönemde Amerika’nın yanında yer alırlardı. İslâm’ın, siyasete egemen olması gibi bir durum hiç kimsenin aklının ucuna gelmezdi.

 

İşte Erbakan hocamız, böyle bir ortamda tek başına ortaya atılarak İslâm’ı, nasıl sömürüldüğümüzü, Siyonizmi, Kapitalizm ve Komünizmin timsahın alt ve üst çenesinden ibaret olduğunu, İyi Müslüman olmak için namaz kılmanın, oruç tutmanın yeterli olmadığını, Müslümanların yönetime talip olarak sömürüyü ortadan kaldırmaları gerektiğini anlattı. Bu konuları her ortamda yılmadan, yorulmadan tekrar tekrar izah ederek Müslümanların siyasi şuura sahip olmasına vesile oldu. 

 

Siyasi hayatında kurduğu 4 partisi kapatıldığı, hapishanelere atıldığı, çeşitli darbelere maruz kaldığı, ülkeye İslami bir düzen getirme suçlaması ile hakkında davalar açılarak yargılandığı, siyasi yasaklı hale getirildiği ve nice çileler çektiği halde bir türlü bitirilemeyen, yıldırılamayan, çökertilemeyen  Erbakan’a son ve en büyük darbe 28 Şubat 1997 tarihinde vuruldu.  

 

Başbakanlığı döneminde  kısa sürede yaptığı efsane hizmetler ile menfaat hortumlarını yatırıma ve millete aktarması, havuz sistemini oluşturması, Dünya Müslümanlarının birliği için D-8 leri kurması, ülkemizin büyümesini ve gelişmesini istemeyen dış güçler ile onların içerideki uzantıları olan sömürücü güçleri harekete geçirmiş ve tarihe post modern darbe olarak geçen 28 Şubat tezgâhlanmıştır.

 

28 Şubat’ı tezgâhlayanlar kesinlikle Amerika ve İsrail’in öncülüğündeki Siyonist güçler ile onların içerideki temsilcileridir. Bunlar her zaman milliliğe, Anadolu ruhuna ve maneviyatımıza karşı çıkan odaklardır.

 

Bu darbe sadece Erbakan’ın şahsına değil, Erbakan’ın yetiştirdiği bütün kadrolara, onun zihniyetine, milli ve manevi değerlerimize ve Erbakan’ın yerleştirmeye çalıştığı Anadolu ruhuna karşı yapılan bir darbe olmuştu.

 

Milli Görüş hareketinin liderliğini yürüterek önündeki bütün engellemelere, zorluklara ve kınamalara rağmen son nefesine kadar cihadını sürdüren Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız, “ilerde nasıl anılmak istersiniz?” diye sorulan bir soruya şöyle cevap vermişti: "Canıyla malıyla Allah yolunda cihat eden bir Müslümandı deyin yeter.”

 

O, “Ben çalışmalarımı şan, şöhret için veya seçimlerde bana oy versinler diye yapmadım. Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım” sözüyle tüm hayatını bir cümle ile özetlemektedir.

 

Kısa bir anektod anlatarak konuyu bağlamak istiyorum.

 

 Vefatından çok az zaman önce Ankarada Pamuk dede eski Genel başkan sayın Recai KUTAN ile bir görüşme yapmak için Ankara'daydım.Evinden Aradım rendavu istedim. Saadet Partisi Genel merkezine 45 dk sonra gelecegini bana tlf da ifade etti. Ben 45 dk sonra Genel merkeze gittim. Beni o günki Genel başkan Numan KURTULMUŞ beyin odasında beklediğini danışmanları bildirdi. Genel başkanın odasına girdim. Elini öptüm Numan bey Recai Kutan ve ben  üçlü bir sohbete girdik. Az sonra kapı açıldı sekreteri;

Sayın Genel baskan Numan bey'e Erbakan Hocamızın Asansörde  olduğunu bildirdi, ben ve Numan bey asansöre hızlandık Asansör kapısı açıldığında her iki koluna sıkıca tutunmuş gençlerden devraldık. Erbakan hocam ile yolu yürürken adeta son günleri olduğu belliydi.Tüm ağırlığını yani kendisini tamamen bırakmış,olmasıyla anlaşılıyordu;

Odaya vardık bir koltuğa oturttuk, elini öptüm. Malatyadan Bir çok stk da yoneticilik yanısıra Pötürge AGD başkanı olduğumu söyleyince adeta bana orda teşkilat çalışması dersi vermişti.

Kısaca Erbakan Hoca ölene kadar müslümanlar olarak mesuluz çalışmalıyız.

mesajını bana  vermişti.ALLAH makamını cennet etsin.Recai KUTAN başkanımızada sağlık sıhhat afiyet versin.hayırlı ömür nasip etsin.

 

İslâm’ın  tümüyle hayatımıza hâkim olması yolunda ömrünü harcayan Erbakan hocamız, Türkiye’de  sadece siyaset alanına değil sosyal, sanayi, ekonomik ve kültürel alanlara da damga vurmuş, ülkemizi her yandan saran bozuk sisteme karşı yıllarca mücadele etmiş ve İslami şuurda olan büyük ve kalıcı bir nesil yetiştirmede sağladığı kazanımını yine kendisinin yetiştirdiği kadrolara emanet ederek 27 Şubat 2011 tarihinde vefat ederek aramızdan ayrılmıştı.Cenazesine dunya insanlarının katıldığı gibi bende katılmıştım.Orası cenaze yeri degil,mahşer yeriydi adeta.Allah gani gani rahmet etsin. Mekânı cennet olsun ve Cenab-ı Hak cennetinde bizleri  buluştursun İnşaallah…

 

Erbakan hocamızla ilgili kısaca özetlediğim bu bilgileri günlerce yazsam mürekkep yetmez.

 

Bitti mi? Elbette hayır. Erbakan hocayı anlatmak öyle bir köşe yazısına kitaplara falan sığmayacağını hepimizde biliriz.. yaşamıyle ilgili Anlatılacak daha çok şey var.....

İnşallah ilerleyen günlerde daha farklı konularla siz okurlarımızla birlikte olmak ümidiyle

 

Kısa bir dua

Yarabbi sen ülkemizin birliğini dirliğini Asker polis ve sivil insanlarımızı koru...

 

Artık analar ağlamasın gözyaşları dinsin.Aminn

 

" Kentin haberi Haber Kent yöneticileri çalışanları ve çok kıymetli imtiyaz sahibi nezdinde tüm okurlarıma sağlık sıhhat hayırlı bereketli bir ömür dilerim.Ve kıymetli okurlarıma diyorum yeterki siz merak edip halk diliyle yazdıklarımı okuyun.

 

Niyemi?

Eeee Bende yazacak konu çokta ondan deyim gardaşlarım benim.

Demedi demeyin.

 

 Milli görüş ve Cennet mekan Erbakan hocamızın sevdalısı bir kardeşiniz olarak Hepinizi ALLAH a emanet ediyorum.

Başka konularda buluşmak üzere  Vesselaaaaaaam

NELER SÖYLENDİ?
@
Selahaddin CANPOLAT

Selahaddin CANPOLAT

DİĞER YAZILARI "AKIL BİR AĞAÇ İSE DÜRÜSTLÜK, ONUN MEYVESİDİR... 15-09-2021 00:02 "DÜRÜSTLÜĞÜN,  DOSTLUĞUN VE GÜVENİN KURALA İHTİYACI YOKTUR 08-09-2021 00:01 "BİR İNSANIN SEVDİĞİ İNSANA VEREBİLECEĞİ EN GÜZEL HEDİYE, SAYGI SEVGİ VE DÜRÜSTLÜĞÜDÜR" 01-09-2021 00:02 "İLETİŞİM ARACIMIZI, SELAMI YAYANLARA SELAM OLSUN" 25-08-2021 00:01 "HELAL OLMADIKÇA, DÜNYALIĞIN ÇOKLUĞU TEK BAŞINA HUZUR VE MUTLULUĞU SAĞLAYAMAZ" 18-08-2021 00:02 "DEMEM O DUR Kİ GÜNLÜK HAYATIMIZI VE YAŞAM KONFORUMUZU SUYUN AZALMASI ETKİLER" 11-08-2021 00:08 "KİN, NEFRET VE DÜŞMANLIKTAN UZAK BİR TOPLUM OLUŞTURALIM DİYORSAK EĞER.... 04-08-2021 00:05 "NE VERİRSEN ELİNLE O GİDER SENİNLE" 28-07-2021 00:41 "KALP HERKESTE VAR AMMAAAA; YÜREK HOŞGÖRÜ, SEVGİ, SAYGI DENEN OLGU BAŞKA BİR ŞEY" 21-07-2021 00:14 "YAŞADIKÇA ÖĞRENDİK Kİ; HER YARAYI SARAN ZAMAN DEĞİL, SEVGİDİR" 14-07-2021 00:02 "PROF DR MEHMET ÇELİK İLE İKİLİ SOHBETTE HARMANLADIĞIMIZ ÖZEL KONU; AKİF’İ OKUMAK YETMEZ, ANLAMAK GEREKİR" 07-07-2021 00:03 "TERCİH..!? CENNET KAPILARINA GİDEN YOL, BİZİM ELİMİZDE".... 30-06-2021 00:02 "SOĞUK SÖZ DUYMUŞ BİR GÖNÜL; KIRK YAZ GÖRSE ISINMAZ"...!! 23-06-2021 00:00 "DÜRÜST İNSANIN HEM BEDEN, HEM RUHU RAHATTIR” 16-06-2021 00:03 "ZAMANIN KIYMETİNİ BİLMEK HAYATIN KIYMETİNİ BİLMEKTİR" 09-06-2021 00:29 "ESKİ GÜNLER ESKİ DE OLSA, ESKİDE DE KALSA HER ZAMAN GÜZEL GÜNLER OLARAK KALACAKTIR" 02-06-2021 00:04 "TECRÜBE, İNSANLARIN HATALARINA VERDİĞİ İSİMDİR" 26-05-2021 00:01 "EĞİTİM, REFAH ANINDA BİR SÜS, FELAKET SIRASINDA BİR SIĞINAKTIR" 19-05-2021 00:01 "EKİM ZAMANI VARSA HASAT ZAMANIDA VARDIR” 12-05-2021 00:01 "HER YENİLGİ YAPILAN İŞİ, GÖZDEN GEÇİRME FIRSATI SAĞLAYACAKTIR 05-05-2021 00:01 "ZAHMETİN RAHMET OLMASINI İSTİYORSAN SABRETMELİSİN" 28-04-2021 03:00 "NEGATİF BİR ZİHİNLE; POZİTİF BİR HAYAT YAŞAYAMAZSIN" 21-04-2021 00:02 "UNUTMAYINIZ Kİ, MUTLU OLMANIN ZAMANI BUGÜNDÜR, YARIN DEĞİL" 14-04-2021 03:06 "FAZİLET HİSSİ İNSANLARA, ALLAH KORKUSUNDANDIR" 07-04-2021 00:00 "BERAT BÜYÜK BİR HAZİNENİN HABERCİSİDİR" 31-03-2021 00:16 "OLGUNLUK TAHAMMÜLLE BAŞLAR" 24-03-2021 00:00 ''YARADILANI SEVERİZ YARADANDAN ÖTÜRÜ'' 17-03-2021 00:00 "HIRSLARI AKILLARINDAN FAZLA OLANLAR, KAYBETMEYE MAHKUMDUR" 09-03-2021 23:39 "BENCİLLİĞİN GÖZÜ PERDELİDİR. BENCİL HER YERDE YALNIZDIR" 03-03-2021 00:01 "PROF DR ERBAKAN HOCA ZİHİNLERDE DEVRİM YAPMAYI BAŞARABİLEN SON YÜZYILIN EN ÖNEMLİ İSMİDİR... 24-02-2021 00:02 "RAKİP OLARAK GÖRÜLEN KİŞİLERİN BAŞARISI, EGO'DA HASET VE KISKANÇLIK DUYGULARI YARATIR 17-02-2021 00:21 "GÜÇ VE KUVVETLERİNİ "ADALET VE İNSAF" ÖLÇÜSÜ İÇERİSİNDE KULLANMAYANLARA YAZIKLAR OLSUN! 10-02-2021 00:01 “AMACINA ULAŞMAK İÇİN, HER YOLU MÜBAH GÖREN, DOST SATAN ZAYIF İNSANLARDIR"... 03-02-2021 00:07 "HOŞGÖRÜ, SEVGİ, GÜVEN, DOĞANIN İKİNCİ GÜNEŞİDİR" 27-01-2021 00:06 "HARCANIP GİDİYOR, ÖMÜR DEDİĞİN..!! 20-01-2021 00:02 "ALLAH YOLLARINIZA, YÜREĞİ İYİ İNSANLAR ÇIKARSIN" 13-01-2021 00:08 "İYİKİLER KEŞKELERİN YERİNİ ALABİLSE" 05-01-2021 23:56 "ELİF GİBİ DİMDİK DURAN, DÜZ YAŞAYAN, ADAM GİBİ ADAMLARA SELAM OLSUN" 29-12-2020 23:59 KUL HAKKI İÇİN, BİR MUM DAHA BULUNDURALIM MI..! 23-12-2020 00:04 "ALÇAK YERİN TEPESİ, KENDİNİ DAĞ SANIRMIŞ" 16-12-2020 00:01 "TOHUM TOPRAĞA, ENGELLİ TOPLUMA EMANETTİR" 09-12-2020 00:05 "KOMŞUNUN SAKALINI YOLDULARSA, SEN DE SAKALINI KAZIT" 01-12-2020 23:59 "SEN KAN VER, KAN, CAN VERSİN" 24-11-2020 23:57 "YAŞAMAK VAR OLMAK, VE VAR OLANI SEVMEKTİR... 18-11-2020 00:02 “ASALET DAMARLARDA DEĞİL, DAVRANIŞLARDA SAKLIDIR" 11-11-2020 00:00 "AİLESİNE BAĞLI OLAN, VATANINADA BAĞLI OLUR" 03-11-2020 23:59 "KİTAPLAR HİÇ SOLMAYACAK GÜLLERDİR" 28-10-2020 00:00 "MUTLULUK YELPAZE GİBİDİR RÜZGARI ESTİRMEK BİZİM ELİMİZDEDİR" 21-10-2020 00:00 "CANLI HAYVANA İŞKENCE, EZİYET EDENE LANET OLSUN" 13-10-2020 23:59 "AKIL, VÜCUDUN EFENDİSİDİR" 06-10-2020 23:58 ‘CÖMERTLİK İSRAF İLE CİMRİLİK ARASINDADIR’ 29-09-2020 23:58 "ANA VE BABAYA BAĞIMLILIK ESASTIR" 23-09-2020 00:01 "İYİ İNSANLAR BİLİNMEYEN HAZİNELERDİR" 16-09-2020 00:01 "AFFEDİCİ VE BAĞIŞLAYICI OLABİLMEK" İKİSİDE NEFSİN ZEKATIDIR... 08-09-2020 23:59 "KALICI EVLİLİKLER VE UZUN VADELİ EVLİLİKLER ÜLKEYE SAYGINLIK KAZANDIRIR" 01-09-2020 23:58 "BOŞ ZAMAN YOKTUR; BOŞA GEÇEN ZAMAN VARDIR" 26-08-2020 00:00 SABIR OLMAZSA BAŞARIDA OLMAZ 19-08-2020 08:06 BAŞARILARA BENCİLLER DEĞİL,  FEDAKÂR İNSANLAR ULAŞABİLİR..! 12-08-2020 00:01 "BURUK RAMAZAN'DAN;  ZİYARETSİZ SESSİZ İBRETLİK KURBAN BAYRAMINA..! 04-08-2020 23:59 "ZAMAN, SESSİZ BİR TESTEREDİR" 29-07-2020 07:22 MİLLİ İRADE YOLUNDA DARBEYE GEÇİT YOK! 22-07-2020 00:01 MERHAMET RUHUN PANZEHİRİDİR, VİCDAN İNSANIN PUSULASIDIR..! 15-07-2020 00:00 "KENDİMİZE GELELİM BEYLER, BAYANLAR" 07-07-2020 23:58 "YOL HARİTAMIZDA "HUZUR "SEVGİ "SAYGI VE AİLENİN ÖNEMİ" 30-06-2020 23:59 TEDBİRLERİ UYGULA, CORONA VİRÜS İHTİMALİNİ SIFIRLA! 24-06-2020 07:56 EGO HASTALIĞI ÖZGÜVEN VEFA 17-06-2020 00:09 “ÜLKELER KILIÇLA ALINIR, ANCAK ADALETLE KORUNUR" 09-06-2020 23:58 ZENGİN VE FAKİRE ÖLÜMÜN SON İYİLİĞİ, BİR DAHA ÖLÜMÜN OLMAMASIDIR 02-06-2020 23:59 CEFA EZİYET; SEFA İSE GÖNÜL ZENGİNLİGİDİR..! 26-05-2020 23:55 HÜZÜNLÜ RAMAZAN BURUK BAYRAM.... 20-05-2020 00:11 ANASIZ EV ISSIZ GECEYE BENZER 12-05-2020 23:58 ŞEREFİNİ ONURUNU KAYBETMİŞ İNSAN, ÖLMÜŞ DEMEKTİR.... 06-05-2020 00:00 SEVDİKLERİN İÇİN; DEVLETİN KOYDUĞU TEDBİRLERE UY HAYATTA KAL! 28-04-2020 23:58 ŞER'DE HAYIR'DA SEBEBSİZ DEĞİLDİR.TEVEKKÜL ŞART...! 22-04-2020 00:00 BAĞIMSIZLIĞIN VE EGEMENLİĞİN SEMBOLÜ 15-04-2020 00:00 GIPTA ETMEK VARKEN HASETLİK NİYE...!! 08-04-2020 00:02 YAŞLILAR BİZİM HAZİNEMİZDİR...!! 01-04-2020 00:06 HER GÜNÜMÜZ ÇANAKKALE 24-03-2020 23:58 CORONAMI?  İKİ YÜZLÜLÜK'MÜ TEHLİKELİ...!! 17-03-2020 20:57 DEĞERMİ? YAPICI OLMAK VARKEN YIKICI OLMAYA...!! 11-03-2020 00:00 ÖLÜRSEK ŞEHİD KALIRSAK GAZİ... 04-03-2020 00:04 RÜTBE, MEVKİ, MAKAM GEÇİCİDİR; KALICI OLAN, HOŞ BİR SADÂ'DIR 25-02-2020 23:36 HAYAT YAŞAM ÖMÜR 19-02-2020 00:01 ACI İMTİHAN SEFALET YOKSULLUK 11-02-2020 23:34 GÜVEN, KARDEŞLİK, DOSTLUK... 04-02-2020 23:57 ELAZIĞ MALATYA ACIMIZ BİR 24/01/2020 20:55 (6.8) 29-01-2020 00:56 SESİMİZİ DUYAN YOKMUUU...!! 22-01-2020 00:15 MENFAATPEREST'ÇİLER MENFAATİ KRONİKLEŞTİRDİ...!! 14-01-2020 23:54 DÜNÜMÜZ VE 2020"DEN BEKLENTİLERİMİZ...! 08-01-2020 00:01 YENİ YILA SÜSLÜMAN DEĞİL MÜSLÜMAN OLARAK GİRELİM...!! KUMAR BAĞIMLILIĞI VE ŞANS OYUNLARI 31-12-2019 22:53 ASKER POLİS GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUA 24-12-2019 23:56 "TABUREDE OTURARAK İBADET ETME KİLİSE GELENEĞİDİR" 17-12-2019 23:39 ESKİ KOMŞULUKLARI ÖZLEYENLERLE ZAMANA YOLCULUK... 11-12-2019 00:00 BİRAZ ESKİYE GİDELİM Mİ NE DERSİNİZ?? 03-12-2019 23:27 ORTA REFÜJDEN KAVŞAK AÇIN GERİ DÖNELİM...!! 26-11-2019 23:54 ÖĞRETMEN VE EĞİTİM ÇALIŞANLARININ ŞARTLARI İYİ OLMASI DEMEK TOPLUMUN KAZANCI DEMEKTİR 20-11-2019 00:01 HASTALAR ZİYARET VE DUA BEKLER..... 13-11-2019 08:10 MEZARLIKLAR VAZGEÇİLMEZLERLE DOLUDUR...! 06-11-2019 00:16 EYVAHHH...! SAYGI VE SEVGİYİ KAYBETTİK..! 30-10-2019 00:16 ERBAKAN HOCAMIZI NE KADAR ANIYORUZ..... 23-10-2019 09:49 ÜÇ GÜNLÜK DÜNYADA YÖNETİCİLİK..!İDARECİLİK..! LİDERLİK ..! 16-10-2019 08:04 ÇAĞIMIZIN EN ETKİLİ HASTALIĞI “EGO” "KİBİR" "GURUR" 09-10-2019 08:27 VEFA VE VEFASIZLIK...!! 02-10-2019 08:07 TOPLUM HASTALIĞI DÜNYEVİLEŞME... 25-09-2019 07:59 DOSTLUK VE ARKADAŞLIK 18-09-2019 09:41
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Beşiktaş513
 • 2Trabzonspor513
 • 3Konyaspor511
 • 4Hatayspor510
 • 5Fatih Karagümrük510
 • 6Fenerbahçe510
 • 7Altay59
 • 8Alanyaspor59
 • 9Galatasaray58
 • 10Kayserispor57
 • 11Yeni Malatyaspor56
 • 12Göztepe55
 • 13Gaziantep FK55
 • 14Kasımpaşa55
 • 15Adana Demirspor55
 • 16Antalyaspor54
 • 17Sivasspor53
 • 18Başakşehir FK53
 • 19Giresunspor51
 • 20Çaykur Rizespor51
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA