DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
ADİLE ALICI
ADİLE ALICI
Giriş Tarihi : 21-01-2021 10:01
Güncelleme : 21-01-2021 11:29

ERTELEMEYİN, YA SONRA YOKSA !

NİYE BU BAŞLIK ?

Çünkü gerçekten hayatımızda bize özel olduğumuzu hissettiren, değerli olduğumuzu düşündürten ve çok ince düşünen insanlar var. Bazen hayatımızda rollerini fazla oynarlar bazen de göz açıp kapatıncaya dek tabiri caizse Hızır gibi yetişir, Sessizce çıkar giderler. Hayatımızda hep olsunlar, varlıklarıyla bize güç versinler isteriz.

Ne kadar durdukları önemli değildir; asıl önemli olan bizde nasıl etkiler bıraktıklarıdır.

 Duygu dünyalarına onların gözünden bakmaya çalışmak, hissettiklerini anlamaya çalışarak onlar gibi hissedebilmek çok ayrı bir duygu. İnsanların duygu dünyalarına hitap edebilmek, anladığınızı hissettirip güven verebilmek her insanın bulmayı umduğu ve bulduğunda da çok özel aynı zamanda da çok mutlu olduğu davranışlardır. Bu değerli insanların hayatımızda olması bizi çok mutlu ve özel hissettirir. Hatta varlıkları hayatımızda o kadar önemli yer kaplar ki! Tüm hayatımızın şekillenmesinde tek başına başrolü bile oynarlar. Bize gerekeni öğretir, yol gösterir dahası sorumluluklarımızın bilincine varmamıza yardımcı olurlar. Bunu yaparken de zorlama yapmazlar. Gerçekten bizi biz olduğumuz için yaparlar.

Menfaat, çıkar düşünmeden amacı sadece yardım etmek olan, yanında olduğumda mutlu olduğum, yüzümü güldüren değerli insan iyi ki varsın)Sırf siz mutlu olun diye mutsuz olmayı bile göze alan güzel insanlar bile var. Sadece iyi günde mutluluğunuzu paylaşmaz, zor zamanlarınızda da ilk koşandır.” Ben buradayım, korkma! Yanındayım.” güvenini verir. Hiç gitmeyecekmiş gibi... Varlıkları güç verdiği kadar yoklukları inanılmaz zor gelir. Hayat sanki durur, artık ötesi yok gibidir. Hayatımızda ne kadar yer kaplıyorsa yoklukları da o kadar zordur. Dayanılmayacak kadar acı verir. Alışmak mı? Belli bir süreden sonra artık varlığı alışkanlık, tutku, bağlılık olur. Candır, umuttur, hayâldir kısacası her şeydir.  İhtiyacımız olan ne varsa O olur. Yeri gelir aile yeri gelir arkadaş, yeri gelir can olur. Yoldaş olur, senden öte sen olur sana.

Mutluyken beraber sevinmek, üzüldüğünde yanına sığınıp paylaşarak güç, akıl almak istediğin kişi ilk o olur. Düşünmezsin, plan da yapmazsın sadece öyle olsun istersin. Sadece varlığının sana güç vereceğini bildiğin için yanına koşar destek beklersin. Sen de tüm varlığınla onun yanında olduğunu hissettirsin. Zaten ‘Sevgi’ bu değil midir? Sevgide hesap kitap olmaz. Mutlu etmek ister ve yaparsın. Ömür dediğimiz, yaşadığımız kıymetli o ‘an’ ların toplamıdır. O değerli ‘an’lardır hayatımızı oluşturan. Geçmiş bitti, gelecek ne getirir bilinmez bir bilmece ama tek doğru olan şu an, şimdi.

Gelecek için planlar yapılır. Hesap kitaplar yazılır, çizilir. Ancak bu yoğun tempoda, sürekli telaş içinde işlerimizi yetiştirmeye çalışmaktan zamanın ne kadar da hızlı geçtiğini çoğu zaman idrak edemeyiz. Bir an durup düşününceanlarız ki tek gördüğümüz geri getiremediğimiz akıp giden hayattır.

Sevgi ertelenemeyecek kadar özel ve değerli. Annenizi, babanızı, arkadaş, kardeş, sevgili, eş kim varsa hayatınızda özel hissettiren ve sizin için değerli olan kim varsa ona sımsıkı sarılın. Sevginizi ertelemeyin, Şimdi kalsın sonra ararım demeyin. Şimdi arayın, şimdi gidin, şimdi sarılın, şimdi sevdiğinizi söyleyin…

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA